Biz Anadoluyuz Projesi
 
Biz Anadoluyuz Projesi; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla 15 yaş altı şehit ve gazi yakını çocuklarımız ile yetim ve öksüz çocuklarımızın karşılıklı olarak doğu ve batı illerimiz arasında ziyaretini içeren İçişleri Bakanlığı Strateji Dairesi Başkanlığının koordine ettiği bir projedir.
Karşılıklı ziyaretlerle; ülkemizin tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması,  kardeşlik ve duygudaşlık bilincinin artırılması, değerlerimizin gelecek nesillerimize aktarılması ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, belirlenen 21 ilde ikamet eden çocuklarımız, Ülkemizin diğer bölgelerinde belirlenmiş olan  İllerimizde en az üç gün süreyle misafir edilmektedir. Gene aynı Proje çerçevesinde batı İllerinden yukarıdaki özellikleri taşıyan çocuklarımız Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde belirlenen illerde misafir edilmektedir.
5 Nisan 2018 tarihi itibari ile toplam 27.772 çocuğumuz, eşleştirilen 24 İl Valiliklerimizce misafir edilmiş olup; 50.000 çocuğumuzun 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonuna kadar belirlenen illerde misafir edilmesi planlanmıştır. Bu çerçevede Tunceli’den İlimize 220 öğrenci gelmiştir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, 10 Mayıs Muş-Bitlis 1071 Malazgirt Zaferi ve 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 565. yıl dönümü gibi milli ruhun canlandırılması ve kardeşliğimizin pekiştirilmesine katkı sunan ecdadımızın zaferlerinin yıl dönümü münasebetleriyle “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında İlçemiz Öğrencilerinden  20 kişi İstanbul İline,  4 kişi ise Muş ve Bitlis İllerine  gönderilmiştir. https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif