Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğünce 2014-2018 yılları arasında 30-69 yaş aralığındaki Sarayköy ve mahallelerinde ikamet eden kadınlarımız kanser ve bulguları yönünden taranmıştır.
        İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 801 kadın taranmıştır. 29 kişide kanser yönünden şüpheli bulgular görülüp takibe alınmış, 5 kişide ise kanser teşhisi konulmuştur. Bu gibi vakalar tedavisinde kişiler cerrahiye yönlendirilmiş ve bu vakalar şifa ile sonuçlanmıştır.
        Yine İlçe Sağlık Müdürlüğüne Kanser Erken Tanı Merkezine 1848 kişi götürülerek orada tetkikleri yaptırılmıştır. 172 kişide, kanser şüphesi görülüp takibe alınmış, 8 kişide ise kanser tespit edilmiş olup, cerrahi ve diğer işlemleri yapılmıştır.
        İlçe Sağlık Müdürlüğünce kanser taraması çalışmaları devam etmektedir. 30-69 yaş aralığındaki ilçede ikamet eden kadınlarımızı İlçe Sağlık Müdürlüğüne ücretsiz kanser taraması yaptırmaları için davet edilmiştir.
        İlçe Sağlık Müdürlüğü kişilerin “Kanser Erken Tanı Merkezine” taşınma işlerinde desteklerini eksik etmeyen Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati ÖZBAŞ’a teşekkür eder.